niedziela, 21 czerwca 2015

Delirium - recenzja

Hejka!

Delirium. Świat przyszłości bez miłości. Co tu dodać więcej? Wszystko jest zawarte w tych czterech słowach. Książka fajna, przyjemna, oryginalna.. ale nie najlepsza. W 95% książka podoba mi się bez zarzutów, ale miejscami miałam ochotę skończyć czytać i nie wracać. Nie wiem czemu, ponieważ ostatecznie powieść mi się bardzo podobała i dałam jej 8/10. Jeśli czytaliście dajcie znać czy przypadła wam do gustu.

OPIS:
Jak wspomniałam wcześniej "Świat przyszłości bez miłości" opowiada o losach prawie pełnoletniej Lenie. W ich czasach ludzie uważają miłość za chorobę, defekt i myślą, że mogą zostać zarażeni. Dlatego wymyślili remedium lekarstwo na Delirie. Są jednak skutki uboczne, ludzie zachowują się jakby wyssano z nich całą radość i mają twarz bez wyrazu, emocji. Są jednak osoby, które oddały się chorobie i mieszkają w głuszy (potocznie dziczy). Takie osoby nazywane są "odmieńcami",a osoby pomagające im "sympatykami".
Lena od zawsze chciała mieć ten zabieg, wmówiono jej, że to dla jej dobra. Mogła mieć go jednak dopiero po skończeniu 18 lat, gdyż skutki uboczne mogą być dość przykre. Wychowywana jest przez ciotkę i wujka wraz z dwoma młodszymi od siebie kuzynkami. Prowadzi spokojne życie, do czasu gdy spotyka pewnego odmieńca, Aleksa. Ku jej niezadowoleniu Lena zaczyna coś do niego czuć, aż w końcu przeradza się to w szaloną miłość.
Alex pokazuje Lenie coś o czym powinna była wiedzieć, coś co ukrywana przed nią jej rodzina. Zła na cały świat, kraj i rodzinę Lena chce uciec z Aleksem do głuszy, jednak nie idzie im to pomyśli. Ktoś ich wyda, ktoś Lenę zdradzi i ktoś dostanie się do głuszy, ale kto?

OKŁADKA:
Polskie okładki są naprawdę bardzo ładne, a po przeczytaniu stają się jeszcze piękniejsze. Na okładce jest Lena, główna bohaterka otoczona wodą. Z tyłu książki podoba mi się napis w nawiasie "[miłość]".
A tu macie jej zdjęcie:


INFORMACJE DODATKOWE:
- książka ma ok.355 stron.
- wydawnictwo Otwarte.
- autor: Lauren Oliver.

"Czy gdyby miłość była chorobą, chciałabyś się wyleczyć?"

Miłego dnia,
ALEX.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka