piątek, 22 maja 2015

Rywalki - recenzja

Hejka!

Tu Alex, ale wy to już wiecie. Właśnie skończyłam czytać rywalki, rewelacja. Nie sądziłam, że spodoba mi się ta książka, a nawet zaczynałam żałować, że ją kupiłam. Tak jednak na szczęście się nie stało. Całość oceniam hmm, 9/10? a może 10/10. Ciężka decyzja. Czytało się naprawdę bardzo szybko, a historia wciągała. Myślę, że jest to bardziej dziewczęca wersja Igrzysk śmierci. Chodzi o to, że cała historia jest oparta na kandydatkach na królową oraz o miłości. Taka babska wersja igrzysk, no :D!

OPIS:
Cała akcja dzieje się w przyszłości, po III wojnie światowej. Na terenach dzisiejszej ameryki leży Ilea, kraj w którym America, główna bohaterka żyje. Społeczeństwo jest podzielone na klasy (coś w stylu frakcji, ale niekoniecznie) które są od "1" królewskiej-najważniejszej po "8" gdzie żyją bardzo, bardzo biedni ludzie. Nasza bohaterka wywodzi się z 5, czyli artystycznej, w jej wypadku jest to śpiewanie oraz gra na instrumentach.
America pod przymusem rodziny i swojego ukochanego - który chce aby miała lepsze życie - zgłasza się na eliminacje z których z ponad 1000 dziewcząt wybierają 35 tych najbardziej wyjątkowych. Stawką jest ręka Maxona, księcia a niedługo króla Ilei. Książe z pośród 35 dziewcząt jest zmuszony wybrać garstkę, które przejdą do następnego etapu zwanego elita. Jak można się spodziewać America zauroczyła się w księciu, a on odwzajemnia te uczucia. Coś, albo ktoś jednak przeszkadza Americe w związaniu się z księciem. Ostatecznie America przechodzi do eliminacji i na tym kończy się pierwszy tom.

OKŁADKA:
Jestem pewna, że spokojnie ponad 95% osób uważa, że okładka rywalek jest naprawdę przepiękna. No spójrzcie tylko na nią, ah.. cudo.
Na okładce jest główna bohaterka America, na niebieskim-kryształowym tle. Nic dodać nic ująć, po prostu przecudowna okładka.


INFORMACJE DODATKOWE:
- książka liczy ok.330 stron
- autor: Kiera Cass
- narratorem jest 1 osoba czasu teraźniejszego.
- wydawnictwo Jaguar

To tyle, naprawdę bardzo polecam ^^!
ALEX.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka