piątek, 17 kwietnia 2015

Złodziejka książek - recenzja

Hejka!

Dzisiaj mam dla was taką perełkę. Jest to książka, która poruszy wasze serca i przedstawi wam świat (podczas II wojny światowej) na nowo. Książka jest naprawdę świetna i uważam, że lektor jest naprawdę intrygujący.
Gdybym oceniała ją w skali od zero do dziesięciu dałabym jej 8/10.

OPIS:
Historia opowiada o Liesel, młodej dziewczynce która żyje w czasach II wojny światowej. Na początku historii poznajemy ją oraz jej ciężko chorego brata. Ze względu na te czasy rodzeństwo ma zostać przygarnięte przez inną rodzinę. Podczas podróży brat dziewczynki umiera. Na pamiątkę jego oraz swojej mamy Liesel zabiera książkę którą znalazła przy grobie braciszka. W ten sposób ukradła swoją pierwszą książkę, a z czasem będzie ich przybywać. Dni Liesel wyglądają następująco; szkoła, gra w piłkę z kolegami i czytanie książek.
W miejscu w którym aktualnie mieszkała Liesel doszło do bombardowania. Udało się przeżyć wszystkim raz, drugi, trzeci, ponieważ posłusznie na dźwięk alarmu schowali się do schronu. Jednak pewnej nocy alarmy nie zawyły i doszło do tragedii..

OKŁADKA:
Pierwsza okładka czyli ta która została stworzona specjalnie dla książki jest skromna, ale zarówno bardzo intrygująca. Przedstawione postacie na okładce to Liesel bohaterka książki, oraz śmierć którą dziewczynka trzyma za rękę.Druga okładka jest bardziej bogata (okładka na podstawie ekranizacji). Z przodu  widzimy Liesel dziewczynkę o pięknych blond włosach i brązowych oczach, trzymającą w rękach książkę. Z tyłu za dziewczynką można zauważyć budynki, ludzi oraz stos palących się książek..
INFORMACJE DODATKOWE:
- Książka liczy ok.495 stron
- Autor: Markus Zusak.
- Wydawnictwo: Nasza Księgarnia.

Na koniec chcę dodać, że książkę polecam każdemu, młodzieży jak i dorosłym. Czytało mi się ją bardzo przyjemnie, a książka umilała mi chwile spędzone w szkole. Przeczytałam ją w ciągu 5 dni, niestety czytanie jej dłużyło mi się.


Życzę miłej lektury :)!
ALEX.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka